793754290 fifiland@fifiland.pl

„Mistrz Kuchni” – pomysł na urodziny dla dzieci.

Pomysł na urodziny dla dzieci – Mistrz kuchni

Twoje dziecko uwielbia pomagać w kuchni?

 Pieczenie babeczek i robienie domowego makaronu to jego ulubione zajęcie? Marzy o wystąpieniu w kolejnej edycji Master Chef Junior? Możesz już dziś spełnić jego pragnienia i urządzić urodziny godne prawdziwego mistrza kuchni!

Dla dzieci w wieku: od 5 lat

Kiedy zorganizować: cały rok

Dekoracje urodzinowe: nawiązujące do gotowania; można wykonać ciekawe ozdoby z wykorzystaniem sprzętów kuchennych: patelni, garnków i innych; z plastikowych łyżeczek i widelców (kolorowych) można zrobić fantazyjne figurki; z owoców (jabłka, pomarańcze, winogrona) w łatwy sposób można wykonać śmieszne buźki (z wykorzystaniem np. goździków, cukierków i wykałaczek).

Kostiumy: Oczywiście solenizant powinien mieć strój prawdziwego szefa kuchni – czapka kucharza jest obowiązkowa! Inne dzieci również mogą się przebrać. Warto uprzedzić rodziców, że mali goście mogą się pobrudzić podczas animacji – niech ubiorą się wygodnie.

Muzyka: piosenki o gotowaniu (np. Centrum uśmiechu – Zdrowia Smaki), dla starszych dzieci muzyka ulubionego zespołu; naturalną oprawą muzyczną będzie stukanie garnków i łyżek.

Pomysł na prezent urodzinowy: akcesoria kuchenne (np. silikonowy nóż, deska do krojenia, foremka do pieczenia ciasta), książki z przepisami, gadżety z Master Chef Junior, bluza kucharska z naszytym imieniem i nazwiskiem dziecka.

Atrakcje i zabawy: Animacje trzeba dostosować do wieku dzieci i ich możliwości. Oczywiście dobrym pomysłem jest zorganizowanie wielkiego gotowania. Dzieci mogą same albo z pomocą rodziców przygotować sałatki (np. owocowe), ciastka i babeczki, tartę, paszteciki z ciasta francuskiego (dla ułatwienia można wcześniej kupić gotowe ciasto). Zorganizować można też urodzinowy konkurs dla dzieci o zdrowym żywieniu – przygotuj pytania i zadania, dzieci podziel na drużyny. Dodatkową atrakcją jest zaproszenie prawdziwego kucharza, który przygotuje dla dzieci pokaz kulinarny.

Co dodatkowo: Urodziny można zorganizować również w restauracji albo pizzerii. Kucharze i animatorzy mogą zorganizować dla dzieci warsztaty kulinarne. Jeżeli urodziny odbywają się w domu, można gości zabrać do restauracji na zaplecze – żeby zobaczyli, jak wygląda „praca od kuchni”.

Upominki dla gości: własnoręcznie upieczone ciastka, kucharskie czapki z imionami gości, dyplom super kucharza

Motywy przewodnie: gotowanie, Master Chef Junior, jedzenie, zdrowe odżywianie

Dodaj komentarz