793754290 fifiland@fifiland.pl

Niania pyta – jakie są zasady ubioru?

W niektórych profesjach obowiązuje bardzo ścisły dress code. Zawód niani nie wiąże się z rygorystycznymi zasadami dotyczącymi ubioru. Przygotowaliśmy dla was jednak kilka praktycznych wskazówek, jak ubierać się, żeby zrobić dobre wrażenie i móc wykonywać swoje obowiązki.

Rozmowa kwalifikacyjna

Nianie często pytają, jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną. Zdecydowanie odradzamy elegancki czy odświętny obiór. Taki strój krępuje ruchy. Jeżeli rodzice poproszą, aby niania pobawiła się z dzieckiem, nie będzie w stanie zrobić tego swobodnie. Na rozmowę kwalifikacyjną niania powinna ubrać się schludnie, wygodnie. Wystarczy, jeżeli ubrania będą wyprasowane, czyste, a niania nie będzie miała na sobie wyzywających ubrań.

Praca z dzieckiem

Ubrania powinny być luźne i nie krępować ruchów. Pamiętaj, że dziecko może cię niechcący ubrudzić. Nie ubieraj więc do pracy ubrań z drogich tkanin czy takich, których zniszczenie bardzo by cię zasmuciło. Możesz również wziąć ubrania na zmianę – nie będziesz się wtedy martwiła, kiedy na twoich spodniach niechcący znajdzie się trochę zupy pomidorowej. Wybieraj ubrania z przewiewnych i naturalnych tkanin – pewnie w ciągu dnia będziesz biegała, bawiła się w berka. Zadbaj o swój komfort. Pamiętaj o kapciach.

Możesz do pracy ubierać się w kolorowe ciuchy – z pewnością zaciekawią młodsze dzieci. Jeżeli na bluzce znajdzie się  aplikacja z bohaterem z bajki, może to zachęcić dziecko do rozmowy i stworzyć płaszczyznę porozumienia.

Wielu rodziców zwraca uwagę na długość paznokci. Paznokcie powinny być czyste i wypielęgnowane, ale nie za długie – żeby nie zranić dziecka.

Jeżeli masz długie włosy, zwiąż je w kucyk – przede wszystkim dla własnej wygody. Pomyśl też o makijażu – nie powinien być wyzywający. Wybierz płaskie buty, w których będziesz mogła biegać podczas spaceru ze szkrabem. Trampki nadają się do tego doskonale!

Nie ubieraj dużej ilości biżuterii. Łańcuszki, cienkie bransoletki albo długie kolczyki bardzo interesują dzieci – mogą je po prostu urwać.

Idealna niania

Odpowiedni ubiór nie czyni z kandydatki idealnej niani. Masz prawo ubierać nie dowolnie, ale pamiętaj, żeby strój był praktyczny.

Pamiętaj, żeby zawsze wyglądać schludnie, zadbać o swój komfort i o bezpieczeństwo dziecka.

Idealna niania opiekuje się dzieckiem, pielęgnuje je, dba o jego bezpieczeństwo i wspiera rozwój poprzez kreatywne zabawy. Dla dziecka nie ma znaczenia, czy masz na sobie bluzę w paski czy t-shirt w kropki. Ono pragnie jedynie uwagi, cierpliwości i zrozumienia. Ubierz się więc tak, żeby móc się dzieckiem odpowiednio zająć i bawić się z nim.

Dodaj komentarz