793754290 fifiland@fifiland.pl

Żłobek, babcia, sąsiadka, niania? Opieka nad dziećmi pilnie poszukiwana

Dla każdego rodzica dziecko jest największym skarbem. Troszczymy się o nasze maluchy, dbamy o nie, wspieramy ich prawidłowy rozwój. Przychodzi jednak taki czas, kiedy opieka nad dziećmi musi zostać powierzona innej osobie tudzież instytucji. Przed rodzicami stoi wiele propozycji do wyboru. Żłobek, kochana babcia, miła sąsiadka, a może? niania? Które z tych wyjść będzie najlepsze dla małego dziecka ? bo przecież o jego dobro chodzi? Kto najlepiej zorganizuje zajęcia dla dzieci pod naszą nieobecność? Naszym zdaniem najwięcej korzyści przyniesie zatrudnienie niani posiadającej odpowiednie kwalifikacje. Jest to rozwiązanie kompleksowe i wcale nie wiąże się z koniecznością wydania znacznych sum pieniędzy. Dlaczego niania będzie najlepszą osobą do opieki nad Twoim dzieckiem? Zaraz się przekonasz!

 

Żłobek?
Wielu rodziców decyduje się na umieszczenie swoich pociech w żłobkach. Dziećmi zajmują się tam osoby o właściwych kwalifikacjach. Co więcej, dzieci uczą się socjalizacji i nabierają umiejętności społecznych. Nie zapominajmy jednak, że w żłobku jedna wychowawczyni zajmuje się kilkunastoma nawet maluchami. To naturalne, że nie może im poświęcić 100% swojej uwagi. W żłobku dzieci często zarażają się nawzajem, co z kolei może poskutkować sytuacją, że nasz maluch więcej czasu spędzi w domu chore niż bawiąc się z rówieśnikami w placówce. Może lepiej poszukać innej formy opieki nad dzieckiem, zapewniając mu kontakt z rówieśnikami w klubikach malucha. Warsztaty dla dzieci są również dobrym rozwiązaniem, wspomagającym naukę i rozwój dzieci.
Babcia?
Nikt nie neguje oczywistego faktu, że babcie bardzo kochają swoje wnuki. Ta magiczna więź łącząca dzieci i dziadków jest niezwykła i jedyna w swoim rodzaju. Jednak nie zapominajmy, że codzienna opieka nad dzieckiem wiąże się również z jego wychowywaniem i uczeniem. Czy nie lepiej, aby dzieci i dziadkowie spędzali ze sobą miłe chwile, zaś sami dziadkowie nie musieli zastępować rodziców w procesie wychowawczym?
Sąsiadka?
Pewnie bez problemu każdy z nas może w bliskim środowisku znaleźć jakąś miłą sąsiadkę, dla której nie jest problemem opieka nad dziećmi innych osób. Taka opiekunka może przyjść do naszego domu bądź zaopiekować się maluchem u siebie w mieszkaniu. Rozwiązanie wydaje się dobre. Jak jednak sprawdzić kompetencje takiej osoby? Jak potwierdzić, że posiada doświadczenie w pracy z dziećmi? Czy legitymuje się odpowiednimi kwalifikacjami? Ile czasu zajmie nam weryfikacja takiej osoby? Wszak oddanie własnego dziecka pod opiekę komuś obcemu to bardzo poważna sprawa ? potwierdzi to każdy rodzic. Może więc lepiej zaufać specjalistom.
Niania? Tak!
Najlepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z usług Agencji Niań i zatrudnienie wykwalifikowanej niani. Taka osoba została już zweryfikowana przez Agencję, posiada odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie. Zna sposoby pracy z dzieckiem i wie, jak wspierać jego rozwój. Spędzi z maluchem czas w sposób kreatywny, jednocześnie roztaczając pieczę nad jego bezpieczeństwem. W sposób ciekawy i dostosowany do wieku zorganizuje zajęcia dla dzieci, pomagając im w codziennym poznawaniu otaczającego świata.
 
Dlaczego niania jest najlepszą osobą, która zaopiekuje się Twoim dzieckiem? To proste:
 posiada właściwe kwalifikacje, umiejętności, doświadczenie,
  •   zna metody pracy z dziećmi, pomaga w procesie wychowania i nauki,
  • skupia się tylko na Twoim dziecku, poświęcając mu 100% uwagi,
  • wykonuje dla Ciebie zlecenie ? możesz wymagać i stawiać warunki (czego raczej nie zrobisz, jeśli o pomoc poprosić babcię),
  • dziecko nauczy się współpracować z wychowawcą/opiekunem, co będzie przygotowaniem do późniejszej nauki w placówkach oświatowych,
  • opieka nad dzieckiem odbywać się będzie w Twoim domu ? w środowisku, które dziecko dobrze zna.
Pierwsze lata życia dziecka są bardzo ważne dla jego rozwoju. To istotne, aby opiekowały się nim osoby odpowiedzialne, posiadające wiedzę merytoryczną. Oczywiście, najlepiej dziećmi zajmują się ich rodzice, lecz kiedy potrzebują pomocy, niania jest osobą, której szukają.

Dodaj komentarz