793754290 fifiland@fifiland.pl

Pomysł na urodziny – Leśne Skrzaty

Jeżeli brakuje ci pomysłu na urodziny, spieszymy z pomocą. Tym razem podpowiadamy, jak zorganizować imprezę urodzinową dla dziecka, które interesuje się przyrodą i lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Poszukaj w okolicy dogodnego miejsca – np. obiektów edukacyjnych przy nadleśnictwach, polany w lesie – i skorzystaj z naszych rad. Miłej zabawy!

Dla dzieci w wieku: 5-8 lat

Kiedy zorganizować: wiosna, lato, jesień

Dekoracje: kolorowe baloniki, girlandy z leśnymi motywami,

Kostiumy: Dzieci mogą przebrać się za skrzaty albo za zwierzątka

Muzyka: śpiew ptaków i odgłosy przyrody – zabawa w plenerze może odbyć się bez konwencjonalnej muzyki

Pomysł na prezent: książka przyrodnicza, atlas zwierząt leśnych, zestaw małego przyrodnika (lupa, kompas, bidon, latarka – w sklepach można znaleźć gotowe zestawy), gra planszowa edukacyjna „Przyroda – zestaw małego odkrywcy”, mrówkarium do samodzielnego zrobienia

Atrakcje i zabawy: urodziny warto zorganizować na świeżym powietrzu, najlepiej w kompleksach edukacyjnych obok leśniczówek, w zabawach można wykorzystać plac zabaw, ścieżki edukacyjne i tory przeszkód znajdujące się na miejscu, dzieci razem z rodzicami można zaangażować w wyścigi rzędów, podchody, zorganizuj również wyprawę odkrywców – wcześniej ukryj na placu karteczki z zagadkami wskazującymi na miejsce kolejnej karteczki (np. Mieszka na drzewie, ma rudą kitę i uwielbia orzeszki – dzieci skierują się do tablicy z narysowaną wiewiórką). Na końcu drogi na każde dziecko czeka torebka z upominkami (np. słodycze).

Co dodatkowo: lekcja przyrody poprowadzona przez pracowników nadleśnictwa, ognisko, mecz (siatkówka, koszykówka, piłka nożna – w zależności od infrastruktury), animator tworzący z balonów zwierzęta zamieszkujące las.

Upominki dla gości: słodycze, figurki z leśnymi zwierzętami, dziecięcy kompas, lupa,

Motywy przewodnie: skrzaty, krasnale, trole, grzyby, las, zwierzęta, przygoda

Zapraszamy do wspólnej zabawy i organizacji urodzin dla dzieci z FIFI LAND

Dodaj komentarz